İçerik Pazarlamada Ana Mecra Sosyal Medya

Günümüzdeki markaların tüketicileriyle ve potansiyel müşterileriyle bağ kurduğu en önemli iki alan internet ve sosyal medyadır.

Ancak sadece bu alanlarda yer işgal ederek varolmak yeterli değildir. Öyle olsa sadece iyi bir tasarım yapılmış bir web sitesi ve içine yerleştirilmiş kalıplaşmış metinler yeterli olurdu.

İçerik Pazarlama bu basitliğin ötesinde bir şeydir.

İçerik Pazarlama hikaye yaratmaktır. Marka veya ürüne özel sürdürülebilir bir hikaye yaratmak.

Dünyada içerik pazarlamasına kafa yoranların büyük bir çoğunluğu içeriği reklam kavramından ayrı tutuyor ve asıl önemli olan şeyin marka veya ürünü ünlü yüzlerle tanıtmanın etkisiz olduğu konusunda birleşiyor.

Bana göre de markayı ünlü bir yüzle tanıtmak konser afişi görmek kadar etki yapıyor.

Kendinizle bağdaştıramadığınız, ilişki kuramadığınız birinin eline tanıttığı ürünü alıp ben kullanıyorum, sizde deneyin demesi ne kadar samimi olabilir ki?

En iyi kurgu ve hikaye başrol oyuncusundan değerlidir!

İçerik oluşturmanın önemi ve etkisini anlamak için neden okuduğumuz romanların bazılarını çok severiz sorusunun cevabını vermeniz yeterlidir.

Hikayesi iyi kurgulanmamış bir roman, sürükleyici ve bağlayıcı değildir. 20 sayfa okuduktan sonra bıraktığınız kitapları bir düşünün, işte onlar içerik planlaması kötü yapılmış olanlardır.

Okuyucularını / Tüketicilerini hikayesine bağlamayan yok olmaya mahkumdur.

Sosyal medya içerik pazarlamanın yaygın bir şekilde yapılması için içinde birçok alanı barındırır.

Hedef kitlenizle doğrudan ilişki kurmak için facebook, twitter, youtube ve bloglar önemli alanlardır.

Bu alanları kullanarak üreteceğiniz içeriklerle müşterilerinizi kendinize çektiğiniz gibi sayılarını da arttırmanız mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir